Usuwanie naczynek krwionośnych

VariLite

Laser VariLite to urządzenie stosowanie do zabiegów zamykania naczynek krwionośnych. Wykorzystuje on podwójną długość fali ( 532 nm lub 940nm), która dobierana jest indywidualnie w zależności od stanu zmian naczyń krwionośnych. Zabieg wskazany jest szczególnie w przypadku występowania: naczyniaków starczych, gwieździstych, płaskich, punktów rubinowych oraz niektórych zmian naczyniowych kończyn dolnych.

Laser jest w pełni bezpieczny i nie uszkadza delikatnej skóry. Po zetknięciu z barwnikiem krwi wytwarza wiązkę ciepła, która powoduje obkurczenie i trwałe zamknięcie naczyniek.  Po kilku dniach rumień zanika. Podobnie jest w przypadku powstania ewentualnego zaczerwienienia lub zasinienia skóry.

Przy występowaniu pojedynczych naczyń wystarczy już jeden zabieg. Jednak miejsca pokryte siecią popękanych naczynek z reguły wymagają kilku wizyt.

Przygotowanie do zabiegu:

 1. Na 4 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania, w tym i solarium.
 2. Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować z samoopalacza.
 3. Zaleca się odłożyć substancje rozrzedzające krew tj. aspiryna oraz alkohol.
 4. Na miesiąc przed zabiegiem należy odłożyć wszelkie herbatki ziołowe ( w tym dziurawiec, nagietek, pokrzywa, skrzyp oraz herbatki wyszczuplające, leki przeciwdepresyjne) oraz antybiotyki, sterydy, leki uczulające na światło, witaminę A oraz jej pochodne.
 5. Przed zabiegiem skórę należy dokładnie umyć. Nie należy nakładać żadnych kremów oraz innych kosmetyków.
 6. Zaleca się picie dużej ilości wody.

Przeciwwskazania:

 1. Guzy oraz zmiany nowotworowe.
 2. Choroby dermatologiczne m.in. bielactwo, łuszczyca, stany zapalne skóry, bliznowce.
 3. Nadciśnienie, cukrzyca.
 4. Choroby wirusowe tj. opryszczka.
 5. Stosowanie preparatów z retinolem.
 6. Zabieg niewskazany jest dla kobiet w ciąży.

 Po zabiegu szczególnie należy zadbać o skórę i zabezpieczyć ją przed promieniowaniem UV stosując filtry SPF 30+ oraz 50+, a także unikać słońca oraz solarium. Skóra nie może być wystawiona na działanie wysokich temperatur oraz mrozu oraz kremów złuszczających skórę przez okres minimum 2 tygodni.

 WAŻNE!

Chcąc przyspieszyć regenerację naczyń należy pić dużo wody.

 W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy na konsultacje do naszego gabinetu w Katowicach. Z chęcią udzielimy wszelkich informacji dotyczących zabiegu usuwania naczyniek krwionośnych Laserem VariLite.